מציאה או לא מציאה? היערכות לקראת פתיחת טיסות החורף של איזי ג'ט ביום חמישי!


27 Sep
27Sep

פוסט היערכות לקראת פתיחת טיסות החורף של איזי ג'ט ביום חמישי!

כידוע, ביום חמישי הקרוב (12.4) חברת איזי ג'ט תפתח את טיסות החורף שלה לתקופה שלאחר החגים (אוקטובר) ועד פברואר.

לאיזי ג'ט טיסות לייעדים פופלריים מאוד (לונדון, אמסטרדם, ברלין ועוד) ומחירי הפתיחה צפויים להיות זולים, אבל מטרת הפוסט הבא לתת לנו אמת מידה למחירי הטיסות הצפויים בהשוואה מול שנה קודמת, עם הערכה לגבי מה תיחשב "מציאה", ומה לא.. לחלק מחברות התעופה יש תכונה לחגוג פתיחה מאוד מתוקשרת שלעיתים מסנוורת אותנו מעט מלראות האם הקנייה הזו משתלמת, בייחוד תחת מבול הטיסות הזולות שאנחנו חווים בימים אלה. בדיוק מסיבה זו בדקתי מספר בדיקות ולהלן ההערכות שלי לקראת יום חמישי.


הערה מקדימה: 

כל ההערכות שלי בנויות על סמך נסיון והערכה אך כמובן שעולם התעופה הוא עולם דינמי מאוד, קוים חדשים נפתחים, תחרות או מונופולים נוצרים או נעלמים. לדוגמא לאחרונה נסגר קו לפראג ששינה את כללי התחרות לייעד הזה לרעה ומי שכבר טס לפראג (בעיקר עם WIZZ), הרוויח, ולעומת זאת ארקיע פתחה קו לבנגקוק שחתך את המחירים כמעט בחצי לטיסות ישירות, ומי שקנה קודם לכן, הפסיד. וכך מחירים עולים ויורדים ולעולם לא ניתן לדעת בוודאות, מה שכן ניתן, זה לבדוק מנסיון העבר ולהיערך בהתאם כדי לדעת האם מדובר במציאה, או בטיסה שלא צריך לצאת מגדרינו עבורה.

אז יאללה, מתחילים..


לונדון:

כמה טוב שיש את הבלוג שלי כדי לרענן את הזכרון ולדעת בוודאות מה היו המחירים בחורף האחרון ללונדון :)

אז ככה, בחורף האחרון, בתאריך 4.1.2018 פרסמתי חופשה ללונדון לתאריך 23.1.2108 עם טיסה של WIZZ , תפסתי את הטיסה ביום המבצעים של WIZZ במחיר 562 ש"ח לאדם, שהם בערך 125 אירו הלוך ושוב (כולל טרולי בלבד), כאשר הטיסה היא בסופ"ש והיתרון הגדול הוא בעצם העובדה שהמחיר הזה היה קיים בתחילת ינואר בסך הכל מספר שבועות לפני הטיסה. טיסות אמצע שבוע באותו זמן היו אפילו זולות יותר, אם כי לא בהפרש משמעותי במיוחד (קישור לכתבה כאן).

ז"א לפי המחיר שהיה בינואר הקודם (כ-125 אירו), אפשר להעריך ולאמר, שבעת פתיחת הטיסות (ביום חמישי הקרוב), רק במידה ומחיר הפתיחה לחורף יהיה סביב 80 אירו נניח לסופ"ש, זו תהיה מציאה מטורפת ששווה לחטוף. טיסה ב 100 אירו כבר מעלה את השאלה האם כדאי לנו להתחייב כ"כ הרבה זמן מראש בשביל לחסוך כ- 25 אירו לאדם, וטיסות סביב 125 אירו תיחשב אמנם מחיר טוב אבל בפירוש לא מחיר שיהיה בלתי ניתן להשגה במועד מאוחר יותר, במילים אחרות, לא מדובר במציאה.

בנוסף, עולה כאן סוגיית המלון, לכאורה נשמע הגיוני שכדאי להזמין זמן רב מראש גם בגלל המלון שצפוי להתייקר, בדקתי וגם כאן התוצאה מפתיעה.

מחיר המלון קינג סולומון שמצאתי אז לאותה תקופה בדיוק, לאותו מספר לילות לזוג, היה 756 ש"ח וכעת הוא מופיע לינואר הבא, במחיר 1079 ש"ח! האם זה אומר בוודאות שהמלון דוקא יוזל בהמשך למחיר כפי שהיה שנה קודמת? אין לדעת, כנראה שזה גם תלוי במלון עצמו, מלונות מבוקשים יותר אולי דוקא יתייקרו, אבל לפי הדוגמא הזו אם המצב יחזור על עצמו בשנה הבאה - מי שיחכה, דוקא ירוויח. בכל מקרה, אם יש לכם מלון מסויים על הכוונת, מומלץ לבדוק אותו כבר עכשיו כדי לקבל הערכה.

כנ"ל קרה בתאריך 28.2 , גם אז פירסמתי חופשה לאמצע מרץ וגם כאן אותו מחיר של כרטיס טיסה סביב 550 ש"ח לאדם (קישור לכתבה כאן) , אגב באמצע מרץ מחירי מלון יקרים בגלל סיינט פטריק דיי בלונדון, שווה לשים לב לתאריך במקרה זה.

שורה תחתונה

ביום חמישי הקרוב לכשייפתחו טיסות איזי ג'ט, אמת המידה שלי האם שווה או לא שווה:

 100$ ומטה - לשקול לקנות, 80$ ומטה בייחוד אם מדובר בסופ"ש - לחטוף, 125$ - לא ברור ונראה לכאורה שלא מדובר במציאה אלא במחיר שניתן יהיה למצוא גם בהמשך.


ברלין:

גם כאן כמה טוב שיש את הבלוג לריענון הזכרון, בדיוק כאשר נפתח הקו החדש של איזי ג'ט לשדה התעופה "טגל" (בנוסף לקו הקיים לשדה התעופה "שונפלד"), ברגע הפתיחה פרסמתי חופשה לברלין (קישור לכתבה כאן) ומחיר הטיסה המינימלי היה 115 אירו הלוך ושוב בחודש מרץ, שאמור להיות פחות או יותר דומה במחיריו לינואר פברואר. במקרה הזה אני די בספק שהמחירים, מטורפים ככל שיהיו, יהיו משתלמים לכולם. ולמה? בואו נראה מה המצב כרגע לחודש ינואר:

כרגע, בתחילת ינואר לדוגמא, טיסה בסופ"ש, לאו קוסט (טרולי בלבד) של חברת אל על UP עולה כ-190$ וטיסה של אייר גרמניה שכוללת מזוודה וגם שעות טיסה של ימים מלאים, עולה 205$, אז בחישוב מהיר, גם אם מחירי הפתיחה בחמישי הקרוב יהיו 115 אירו שהם כ-147$ לא כולל מזוודה, לא מדובר במציאה לטעמי, מול ה - 205$ של אייר גרמניה שכולל מזוודה (ובשעות טיסה טובות יותר). מחיר של 100 אירו נניח, יכול להיות משתלם לזוג שמתכננים לנסוע רק עם טרולי או מקסימום עם מזוודה אחת, ושעות הטיסה פחות קריטיות להם.

שורה תחתונה

ביום חמישי הקרוב לכשייפתחו טיסות איזי ג'ט, אמת המידה שלי האם שווה או לא שווה:

אם נוסעים עם שתי מזוודות לזוג - לא שווה כמעט בשום מצב! (מול אייר גרמניה) גם בגלל ההפרש הכספי הזעום וגם בגלל שעות הטיסה.

אם נוסעים עם מזוודה אחת או ללא מזוודות (רק עם שני טרולים לזוג):

סביב 100 אירו ומטה - שווה (עדיין לא מציאה לטעמי), 80 אירו ומטה - לחטוף.


אמסטרדם:

פה המצב דוקא מעודד יותר. טיסות לאמסטרדם בחורף האחרון נמכרו כמעט כל החורף סביב 150$ (חורף הכוונה ינואר פברואר ולא תקופות סילבסטר או חנוכה), לסופ"ש היה לעיתים  מחירים סביב 180$ אבל לאמצע שבוע לא היתה בעיה למצוא כרטיס במחיר 150$ (הכוונה לכרטיס שכולל טרולי בלבד). המחירים בחברת טראנסביה לא היו זולים יותר. טיסת אל על שכוללת מזוודה נמכרת כרגע לינואר במחיר לא זול, 335$ כך שכרטיס טיסה ב 200$ למי שטס עם שתי מזוודות, כמעט בוודאות לא משתלם (בתוספת מזוודה הכרטיס ייצא מעל 300$). אך אם יימכרו כרטיסים סביב 125$ אפשר לאמר שמדובר ב"מיני מציאה" וכרטיס ב 100$ ייחשב למציאה שבהחלט שווה לחטוף אפילו שמדובר בזמן רב מאוד מראש.

שורה תחתונה: 

ביום חמישי הקרוב לכשייפתחו טיסות איזי ג'ט, אמת המידה שלי האם שווה או לא שווה:

מתחת ל 125$ לשקול לקנות, מתחת ל 100$ לחטוף.

הערות ודגשים:

1.אין לדעת מה יקרה בהמשך השנה אך כפי שנראה מחירי הטיסות רק הולכים ונהיים זולים יותר.

2.אם הזמנתם טיסה, הקדימו להזמין מלון **רצוי מאוד בביטול חינם** כבר עכשיו.

3.אם אתם מזמינים מלון, בידקו מה המחירים באותה עיר לאותה תקופה, לעיתים בגלל פסטיבלים או חגים ספצייפים יש ימים שיקר ללון בעיר מסויימת וחשוב לדעת את זה טרם מזמינים טיסה, דפדפו בין חודשי החורף לשבוע שמעניין אתכם ובידקו היכן תוכלו למצוא מלון זול שמעניין אתכם, זו תהיה  נקודת פתיחה מצויינת בהנחה שהטיסה לתאריך הזה תהיה זולה בעת פתיחת המכירה.רוצים להזמין חברים להיות מעודכנים על החופשות שמתפרסמות? 

הזמינו אותם בעמוד הראשי כך - "..." - "הזמן חברים"

פספסתם דיל שווה? אם תרצו לעקוב אחר העדכונים הכי שווים שלי - כנסו לעמוד הראשי של דף הפייסבוק שלי וליחצו על Following/"עוקב" ואז לסמן see first/"ראה תחילה" - כך:


חופשה נעימה :)

המידע הכי לוהט בעולם התיירות מוגש עבורכם כאן בבלוג שלי, כל המידע ח י נ ם.
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.