אגדה של טבע - נורבגיה !


01 Mar
01Mar

חלום? אגדה? כל התשובות נכונות.. נורבגיה !

במשך הרבה שנים חלמתי על נורבגיה אבל החשש לייצר טיול כזה שמצריך השכרת רכב במדינה מאוד גשומה תמיד הרתיע, אבל לאחר בירור מעמיק הבנתי שרכב הוא ממש לא MUST כדי להצליח לטעום טעימה מנורבגיה היפה, הבנתי שזה אפשרי בהחלט והדרך להגשים את חלום סקנדינביה היה קצר!

אמצע ספטמבר, הגענו לברגן - העיר השניה בגדולה בנורבגיה, התכנון שלנו היה להשתמש בברגן כבסיס טיולים לראות את הפיורדים היפים ביותר ובעיר מהממת.

נחתנו ליום שמש מקסים (קצת מזל לא מזיק - כבר אמצע ספטמבר, ויש בנורבגיה 330 ימי גשם בשנה!!) הסתובבנו בעיר הציורית והיפייפיה (אך יקרה באופן שערורייתי..20 שקל לבקבוק קולה קטן) עם חולצה קצרה וחצי עליונית, חשבנו שיהיה הרבה יותר קר, היה סביר בהחלט אבל טוב שהשארנו את המעיל בהישג יד כי מידי פעם נהייתה תחושה סגרירית מאוד. הסתובבות ראשונה בברגן, עיר מדהימה! שילוב של דמיון קל לאמטסרדם עם המון מים הרים וירוק, שילוב מנצח.

 
 מייד סופגים את הרוגע של תושבי העיר..שוק דגים במרכז העיר מתנהל בשקט מופתי..דממה ורק מבטים נורבגיים נחמדים עד קרירים, נקרא לזה "נימוס מרוחק" :) עקב קוצר זמן לקראת טיול הפיורדים הזמנו משהו לנשנש ב- seven eleven, מחפשים מקום לשבת, ואז שני נורבגים שראו שאין לנו איפה לשבת, הזדרזו לסיים את האוכל שלהם וקמו כדי לפנות לנו מקום..וזה לא היה מקרי הם באמת עד כדי כך נחמדים...

ממהרים לטוריסט אינפורמיישן, קונים כרטיס, לא זול אבל מחיר שפוי לחלוטין לטיול של 12 שעות (600 NK לזוגׂ שהם כ-300 ש"ח) אבל הופ - יש טיול פיורדים..בלי להתאמץ, לתכנן או לסנכרן, בלי להשכיר רכב על כל העלויות המשתמעות מכך, יצאנו לשייט פיורדים שכבר מהרגע הראשון הבנו שהוא מנוהל ומאורגן היטב..אוטובוס, ספינה, רכבת שוב ספינה ושוב אוטובוס, הכל מתואם ומאורגן ונשאר רק להנות.

תחנה ראשונה, נוסעים באוטובוס ל VOS, וכבר פוגשים טרולים נורבגים פזורים.. האוטובוס מתחיל לעלות בכבישים צרים ובלתי אפשריים, הכביש הבא לדוגמא, דו סטרי :)

 מה קורה עם נתקעים אחד מול השני? אלוהים יודע, מזל שלא השכרנו רכב, ממלמלים, לקול דפיקות הלב שלנו מהנהג שנוסע מהר, ונפעמים מהנוף המתגלה לעינינו ככל שעולים למעלה..


כולם באוטובוס היו תיירים מלבד זקנה אחת שנסעה כמה תחנות ואז ירדה באמצע שום מקום, התזה שלי - היא הולכת לשחק קלפים עם זקנה מהכפר הסמוך...החיים בנורבגיה ללא ספק סוערים :)

אחרי עלייה מפחידה וירידה עוד יותר מפחידה, הגענו, מכוונים אותנו לסירת הפיורדים, הכל מתואם להפליא, הסירה כבר מחכה, כולם עולים ו..מתחילים את שייט הפיורדים!

פיורד- נוצר כאשר קרחונים הפשירו ועיצבו נהר, כשמסביבו הרים גבוהים מאוד, כ-4000 מטר גובה.

הספינה שטה, עוצרת בעיירות מידי פעם, ופתאום קולט איך הם חיים, בבתים קטנים ומהממים, מול נוף מטריף, לחלקם ג'יפים, סירות, או מסוק פרטי (!!) שקלטנו חונה בנינוחות ליד בית קטן באחת העיירות. תכלס, איך אפשר לעבור את המרחקים האלה ולעקוף הר כ"כ גבוה? זה יכול לקחת שעות..מתאים לי בית כזה, אני הולך על האדום..ואתם?


באחת העיירות שעצרנו היה בית קפה קטן, עצירה של שעה, ביקשנו מהמוכר פיצה, המוכר היה כ"כ מופתע ממבול התיירים שנחתו עליו, ששכח את הפיצה בתנור ושרף אותה..ואני יושב ותוהה מה נסגר עם הפיצה שלי בזמן שהיא כבר גוש פחם בטאבון :)

חוזרים לסירה,

כל הטיול מלא בסינים שלא מפסיקים לצלם...הנהג אומר "לימינכם יש מפל" ואז הם מתאבדים על התמונה, זורקים את התינוק הצידה, כמעט נופלים מהסירה אבל את התמונה הם ישיגו! מראה מפעים..


ביעילות מירבית כל כלי התחבורה בטיול הפריודים מתואמים להפליא , הסירה עוצרת ליד רכבת FLAM מטורפת שעולה בזוית בלתי אפשרית עם נוף מטורף, ומשם מחזירים אותנו לברגן, הולכים לנוח, 12 שעות של טיול פיורדים מהמם, עיירות, נופים, אבל לא הספיק לנו, רוצים עוד אחד גם מחר !

קמים למחרת, המזל לא נוחת פעמיים בעיר כל כך גשומה, בוקר גשום בברגן..

מה שבטוח - הכלבים הנורבגים ערוכים ומוכנים היטב לגשם היומי..!
בדרך לנמל שוב מבינים כמה העיר הזו יפה וקסומה!

ושוב בתאום מופלא, רכבת שמגיעה ממש עד הסירה, יוצאים לעוד חווית פיורדים נורבגיים!

במזג אוויר גשום, מטילים ספק איך ייראה הטיול שלנו, ומגלים שמזג האוויר יוצר תמונות מדהימות ! 

עולים למעלה לראות קצת נוף, קר קצת מצלמים וחוזרים למטה בסירה החמימה עם קפה ופשוט מתמוגגים מהנוף, שעות שעות וזה כבר יום שני ברציפות והנופים שונים ומרתקים, יש הבדל מסלולים בין טיולים הפיורדים וגם מזג האוויר השונה מספק חוויה אחרת...

חלפה שעה וקיבלתי פתאום חשק מחודש ואני עולה מעלה אל הקור בסיפון, ואיזה מזל שעליתי, הגשם עוד לא נגמר, יצאה השמש, ונגלתה לעינינו הקשת! ה-תמונה של הטיול..

קשת, עננים, שמש שקרנית, כל סוגי מזג האוויר נתנו לנו היום חוויה אחרת. זה אפילו היה יותר יפה מאתמול, יותר אפלולי, יותר מרתק.. אפשר לגמרי לטייל בספטמבר בנורבגיה, ואפילו רצוי !בערב יצאנו לבית קפה ולטייל עוד קצת בעיר היפה ברגן, ונפעמנו כמה היא יפה גם בלילה, בתי הקפה מלאים, אוכל טעים, כיף בברגן.. 

 בוקר אחרון, נהנים עוד טיפה מסמטאות העיר, האגם, קצת מזכרות, קצת קניות..

זהו..תמה חווית נורבגיה, טסים לשבדיה ! על שבדיה בפעם הבאה :)

🏖בלוג טיולים: https://goo.gl/nXdMzC 
🔑בלוג מציאות: https://goo.gl/gvf8c9
📈כתבות על איך להוזיל את החופשה שלנו: https://goo.gl/kwBMdx
📟פינת טיולים וטיפים ברדיו: ימי רביעי, 10:25 רדיו ירושלים: https://goo.gl/YmDn5w
🔥ערוץ האינסטגרם שלי: https://www.instagram.com/travel1000ils

דוגמאות לטיולים שלי בפחות מ-1000 ש"ח שאולי יעיינו אתכם:

🏖טיול כריסמס משנה שעברה, במלון 5* הכי מרכזי בעיר העתיקה עם שורה ראשונה ומקום לרגליים שעלה לי 775 ש"ח בלבד: https://goo.gl/XNJHQS

🏖טיול שלכת נפלא בחג סוכות לפני שנתיים, במלון 5* מרכזי שעלה לי 660 ש"ח:https://goo.gl/w6DPNT

🏖חופשת ספא מפנקת עם טיפולי ספא בבריכות טרמיות חינם וגם ארוחות גורמה בחצי פנסיון וימים מלאים שעלה לי 830 ש"ח: https://goo.gl/ZQoo9q

טיולים נוספים שלי שאולי יעניינו אתכם:

🏖טיול חופים במונטנגרו: https://goo.gl/xM3cB4

🏖טיול פיורדים בנורבגיה בלי רכב: https://goo.gl/AcngfD

🏖קורפו - תאילנד במרחק שעתיים טיסה: https://goo.gl/14fEKv

🏖טאלין אסטוניה: https://goo.gl/hcykbF

🏖הלסינקי פינלנד: https://goo.gl/Sr6z12

🔑בלוג מציאות: https://goo.gl/gvf8c9

📈איך להוזיל את החופשה שלנו: https://goo.gl/kwBMdx

📈להשיג 20% הנחה על מלון בבוקינג.קום: https://goo.gl/6oHhvy

📈להזמין טיסת לאו קוסט בפעם הראשונה: https://goo.gl/FBhvg7

📈לטוס בחינם: https://goo.gl/XbFBDq

📈איפה כדאי לקנות כרטיס טיסה: https://goo.gl/fdCVu2

📈איך אפשר לקבל שני סוגי הנחות בחרת התעופה וויז איר: https://goo.gl/BQYZje

📈טיפים לפני הזמנת מלון (ע"מ לבדוק את איכותו): https://goo.gl/4W4Akr

📺📟פינות נבחרות ששודרו ברדיו ירושלים ובערוץ 24 שאולי יעניינו אתכם:

📺📟בדרך אל האושר - מקאו:https://www.facebook.com/travel1000ils/videos/2019705661430279/

📺📟בדרך אל האושר - קוס (יוון):https://www.facebook.com/travel1000ils/videos/1791017751019337/

📺📟בדרך אל האושר - הונג קונג:https://www.facebook.com/travel1000ils/videos/1719563044831475/

📺📟בדרך אל האושר - טיפים נתב"ג:https://www.facebook.com/travel1000ils/videos/167827557488592/

📺📟בדרך אל האושר (שידור חי בסקייפ) - לחכות או לא לחכות לרגע האחרון:https://www.facebook.com/travel1000ils/videos/1711775532276893/

📺📟בדרך אל האושר - אדיס אבבה (אתיופיה):https://www.facebook.com/travel1000ils/videos/1711775532276893/

📺📟בדרך אל האושר - וליקו טרנובו (בולגריה):https://www.facebook.com/travel1000ils/videos/1804658429655269/

📺📟בדרך אל האושר - החופים השווים והמיוחדים באירופה:https://www.facebook.com/travel1000ils/videos/1735638816557231/

📺📟בדרך אל האושר - החופים השווים והמיוחדים באירופה חלק שני:https://www.facebook.com/travel1000ils/videos/1748169488637497/

📺📟בדרך אל האושר - טיסות לאו קוסט:https://www.facebook.com/travel1000ils/videos/1726129404174839/

📺בחדשות 2 בטלויזיה כתבה שהשתתפתי בה:https://www.facebook.com/travel1000ils/videos/1515606958560419/

🛩️כללי השימוש בדף: לגבי כל טיפ או טיסות או חופשות מעניינות שפרסמתי מטרתה לעזור ולייעץ מנסיוני ולדעתי וראייתי בלבד, תמיד מומלץ להשוות ולבדוק טרם הרכישה את כל הפרטים כגון פרטי כבודה וכד', כל שלב ההזמנה הוא כמובן עצמאית ובאחריותכם בלבד.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.